snehovÉ reŤaze PEWAG

snehove retaze pewag

Ak ste sa rozhodli kúpiť si snehové reťaze, mali by ste vedieť, že s ôsmimi výrobnými závodmi a dvadsiatimi-šiestimi obchodnými zastúpeniami v Európe, Amerike a Afrike je  svetová jednotka na poli výroby reťazí vytrvalo a neohrozene korporácia pewag. Jej história siaha geograficky do Rakúska a časovo až do 15. storočia – prvá písomná zmienka o kováčni v Brűcli je z roku 1479.

Práve tento rok (2012) je to 100 rokov, čo pewag ako prvý na svete vyrobil snehové reťaze. A asi 40 rokov od ich vynálezu sa začalo víťazné ťaženie po celom svete. Jednoduchosť montáže a ich efektívnosť už nadchla nejedného vodiča osobného vozidla, štvorkoliek, ale aj nákladného automobilu, autobusu, úžitkových vozidiel, ako aj vodičov záchranných zložiek, armádnych špeciálov a v neposlednej rade aj lesníckych strojov. 

Snehové reťaze pewag sú známe po celom svete. Používajú sa nielen v zimných podmienkach, ale aj v brečke, štrku a piesku alebo v neschodnom teréne. Môžeme zodpovedne prehlásiť: na svete sa v súčasnosti sériovo nevyrábajú kvalitnejšie snehové reťaze ako reťaze pewag...

A toto je aktuálne (r. 2012) prehlásenie pewag group:

„Vďaka potešeniu, ktoré nám prinášajú inovácie, vyrába pewag group dnes a v budúcnosti najlepšie produkty na svete. Vysoká kvalita našich produktov a služieb, rovnako ako nasadenie našich zamestnancov sú našimi najcennejšími prostriedkami k dosiahnutiu  dokonalých výkonov a absolútnej spokojnosti zákazníkov.“

A prečo sú snehové reťaze pewag najlepšie?

 1. ThickThin® technólogia

  Snehové reťaze pewag sa vyznačujú nižšou hmotnosťou a dlhšou životnosťou.

 1. Prečo by mal mať každý článok reťaze rovnaký tvar?
  Je možné skonštruovať lepšiu reťaz použitím rôznych článkov?

  pewag našiel odpoveď na tieto otázky vďaka novej, vylepšenej technológii výroby. Výsledkom tohto vývoja je ThickThin® - technológia.
  Prvýkrát v histórii výroby pewag snehových reťazí prišlo k spojeniu rozdielnych článkov (rozdielny tvar, dĺžka, sila) na jednu reťaz.
  Tento spôsob výroby firme pewag umožňuje vyrobiť vhodné kombinácie reťazí pre najrôznejšie použitie.

  Výhody?

  Nízka hmotnosť, podstatne dlhšia životnosť a optimálny záber.

  snox® technológia

  pewag snox - najjednoduchšia montáž na svete

Snehové reťaze je nutné použiť väčšinou za nepriaznivého počasia. Každý háčik, každé očko, každý komponent navyše predlžuje čas montáže.

pewag snox je prvým reťazovým systémom bez spojovacích elementov. Napínací mechanizmus reaguje plne automaticky a reguluje optimálne napnutie ako mávnutím čarovného prútika.

servo technológia

snehové reťaze pewag sú skvelé

Napínacie elementy musia byť komfortnejšie...
S touto požiadavkou začal pewag vývoj novej generácie snehových reťazí s automatickými račňovými napínačmi. Vedľa zjednodušenia obsluhy stálo v popredí vylepšenie napínacieho mechanizmu - pewag dosiahol tohto výsledku ako prvý výrobca snehových reťazí, ktorý použil servo-technológiu.

Články s vlnitým profilom

pewag snehové reťaze – články s vlnitým profilom

K zvýšeniu záberu a predĺženiu životnosti bol zavedený vlnitý profil. Tu je rozdiel medzi štvorcovým a obdĺžnikovým profilom (napr. 7 mm široký, ale 8,2 mm vysoký). Ktorá forma profilu bude použitá, závisí od oblasti použitia. Napríklad pre pewag unimove traktor sú použité štvorhranné články (obdĺžnikové), zatiaľ čo pre pewag austro super sú použité články štvorcového prierezu s vlnitým profilom.

Štvorhranné články

pewag snehové reťaze so štvorhrannými článkami

Štvorhranné reťazové články presne zapadajú do seba a tým zamedzujú prekrúteniu reťaze pri záťaži, zaručujú optimálny prenos záberových a brzdných síl, pretože sa do snehu a ľadu  "zahryznú". Reťaze, ktoré nemajú na vnútornej strane zrezané hrany túto výhodu nemajú.

Reťaze so šikmou stopu

pewag snehové reťaze so šikmou stopou zaručujú kľudnejší chod a lepší záber

Stopa reťaze na vozovke ukazuje, že nepokryté miesto reťazou na pneumatike A1 je u reťaze so šikmou stopou podstatne menšie ako u stopových reťazí A2. U stopových reťazí (vpravo) slúži stredová priečka výhradne k bočnému vedeniu pri prejazde zákrutou, u reťazí so šikmou stopou (vľavo) slúži táto stredová priečka ako k bočnému vedeniu tak aj prenosu trakcie.

Reťaz so šikmou stopou má kvôli tomu pokojnejší beh a ponúka lepší záber. pewag je prvý výrobca snehových reťazí na svete so šikmou stopou.

TitanGrip®

pewag špeciálne legovanie

Snehové reťaze označené TitanGrip® sú vyrobené zo špeciálne legovanej ocele. Legovacie prísady titánu a bóru zaručujú s presnou tepelnou úpravou maximálnu odolnosť voči oderu.